עמוד ראשי  |  התחבר או אם אינך עדיין רשום, הרשם בחינם.
  בלוגר  
אודות
קבלת עדכונים
רוצים לקבל הודעה במייל בכל פעם שהבלוג שלי מתעדכן ?

עדכוני RSS
חיפוש
נושאים
ארכיון

פוסט מספר 1

13/11/2017 22:37
איילת
לינקדאין, פרופיל עסקי
1.
לינקדאין הינה רשת חברתית מקוונת שנועדה ליצירת קשרים מקצועיים ועסקיים בין משתמשיה. הרשת מאפשרת למשתמשיה ליצור פרופיל אישי בו הם יכולים להציג את ניסיונם המקצועי וליצור קשרים עם משתמשים אחרים על מנת לקדם קשרים מקצועיים או עסקיים, לגייס עובדים ולמצוא אפשרויות העסקה או שותפויות עסקיות. בפרופיל המשתמש ניתן להציג ידע, ניסיון, כישורים ויכולות מקצועיים על ידי סיכומים תמציתיים של המשרות בהן מועסק והועסק המשתמש, תיאור התמחויות מקצועיות, רקע לימודי והישגים בלימודים, והצגת המלצות מעסיק. 

עקב התפקיד החשוב שמשתמש פרופיל הלינקדאין בהקשרי עבודה, ישנם חילוקי דעות בין המעסיקים ועובדיהם לגבי שייכות הפרופיל עצמו. שאלת הבעלות עליו הינה שאלה שפתרונה אינו חד משמעי עקב חוסר בקביעת חוקים ברורים בנושא. בתיאור המקרה הוצגו מספר טענות אשר הסבירו את שני צדדי הויכוח.

מחד גיסא, טיעוני המעסיקים מדגישים כי עיבויו של פרופיל זה נעשה בשם העבודה ובשעות העבודה, ועל כך קיבל בעל הפרופיל שכר מלא. המעסיקים טענו כי חבילות העשרה נקנו מכספי החברה ואנשי הקשר חברו לפרופיל זה רק משום זיקתו לארגון עצמו. עם זאת, הטיעון המשמעותי ביותר קושר את אנשי הקשר כנכס העיקרי של הארגון, והעתקת אנשי הקשר היא בגדר גניבה.

מאידך, העובדים מציגים תמונה אחרת: לפרופיל מזינים פרטים אישיים של האדם עצמו, כשם שעושים בכל רשת חברתית אחרת. את הפרופיל הזה הם דואגים לטפח הרבה מעבר לשעות העבודה, והם אינם מקבלים תשלום על כך כלל. נוסף על כן, הם מציינים כי לפרופיל התחברו אנשים המזדהים עם האדם העומד מאחוריו, ולא בהכרח עם העבודה שלו. בין אנשי הקשר ניתן למצוא חברים אישיים ולא ניתן לבצע הפרדה.

טיעונים אלו מקשים עם בחירת העמדה שלי, אולם דעתי נוטה אל העובדים. לעניות דעתי, קשריו העסקיים של העובד אשר נקשרים בעת עבודתו במקום הם שלו בלבד, כשם שהוא רוכש חברים במקום העבודה. אולם אלו נרקמו במסגרת העבודה, אך אין באפשרותו להפקיד את קשריו וללכת. זאת ועוד, הפרופיל אינו עסקי ועל כן פרטיו האישיים אינם יכולים לעבור הלאה אל המחליף. כדי למנוע אי נעימויות מעין אלו התוארו במטלת הבית, על החברה לקבוע כללים מראש לגבי אנשי הקשר. ניתן לומר למשל כי אם יתפטר העובד לאחר תקופה מסויימת, עליו להחזיר סכום מסוים מן החבילות שנרכשו עבורו בלינקדאין. אפשר לקבוע מכסת אנשי הקשר אשר העובד מחוייב "להשאיר" לארגון או להכיר להם את ממשיכו בתפקיד. נוסף על כל אלה ואולי המעשי מכולם הוא פתיחת פרופיל עסקי עבור מספר עובדים, אשר ינהלו אותו באופן שוטף ויהיה כולו שייך לחברה.

2.
הכלי אותו אני בטחה שאאמץ כבר היום הינו ללא ספק הלינקדין. כסטודנטית אשר מחפשת עבודה, אני בטוחה שיפתחו לפניי דלתות רבות ואוכל לפנות לעסקים רבים יותר הנוגעים לתחומי העניין שלי. היתרון בכלי זה הינו ללא ספק השימוש הרב בו בכל הארץ, כלי שבלעדיו אתה כבר לא באמת נחשב. רבים מאנשי התעשייה ציינו בפניי כי בדיקת פרופיל הלינקדין הוא אחד הדברים הראשונים שאותם הם עושים טרם הזמנת המועמד לראיון עבודה, ובנייתו כהלכה מביאה לבסיס טוב יותר בהמשך המסלול.
כתיבת תגובה:
שמכם:

אימייל:

קישור:

תגובה:


הקלד את המספר המופיע בתמונה: